Blog

Jak przygotować do zimy auto z LPG?

Przypominające letnie dni jesienne temperatury mogą odwlekać myśli o nadejściu zimy. Warto jednak zachować czujność i przezorność. Okres przejściowy i zima sama w sobie to ciężki czas dla samochodów. Właściciele czterech kółek nie są bez wpływu na to, ile niezaplanowanych przygód przytrafi się im w nadchodzących tygodniach. Auta z instalacją gazową wymagają szczególnej troski. Na co zwrócić uwagę przed zimą w przypadku pojazdu z LPG?

zbiornik LPG

 

Serwisowanie instalacji LPG – o czym musisz pamiętać

Instalacja gazowa w aucie polecana jest wszystkim, którzy chcą oszczędzić na paliwie. Z montażem gazu, oprócz licznych korzyści, wiąże się jeden bardzo istotny obowiązek. Będąc elementem samochodu, instalacje lpg, podobnie jak inne podzespoły, powinny być regularnie sprawdzane przez specjalistę. W ten sposób kierowcy znacznie obniżają ryzyko różnorodnych awarii oraz, tym samym, zwiększają swoje bezpieczeństwo na drodze. Co również istotne, monitorując stan instalacji, można uniknąć czasem całkiem wysokich kosztów związanych z ich naprawą lub wymianą. Przeczytaj: O czym warto pamiętać posiadając instalację LPG

 

Jakie świece do silników z instalacją LPG?

Kierowca, za każdym razem, gdy konieczna jest wymiana któregokolwiek z podzespołów auta, staje przed ciężkim wyborem. Wybrać rozwiązanie tańsze czy droższe? Czy cena zawsze oznacza lepszą jakość? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, co warto wiedzieć, kupując świece do silników z LPG. Jakie świece do silników z instalacją LPG?

 

Dlaczego samochód z LPG zużywa benzynę?

Jeśli zdecydowaliśmy się na auto z instalacją LPG, możemy żywić przekonanie, że takie maszyny wcale nie zużywają benzyny. W praktyce jednak montaż gazu wcale nie wyklucza tego, że możemy zauważać obniżający się wskaźnik poziomu paliwa. Z czego to wynika? Dlaczego samochód z LPG zużywa benzynę?

 

Co to jest chiptuning?

Chiptuning to prosty sposób na zwiększenie dynamiki samochodu. Takie czynności, jeśli wykonane są przez specjalistów, nie zajmują dużo czasu. W dodatku od razu po wprowadzonych zmianach użytkownik lub użytkowniczka pojazdu może cieszyć się podniesionym momentem obrotowym maszyny. Przeczytaj: Co to jest chiptuning?