Instalacja Gazowa do diesla – Gdańsk trójmiasto

Instalacja Diesel LPG

Nasza firma oferuje montaż instalacji LPG w samochodach wyposażonych w silnik diesla. Zajmujemy się montażem naszego autorskiego rozwiązania Cogas Nevo Sky Diesel, które nie wymaga dokonywania inwazyjnych przeróbek, a proces modyfikacji trwa nie dłużej niż 1 dzień. Jesteśmy przygotowani do montażu instalacji LPG w pojazdach osobowych, dostawczych i ciężarowych. Posiadamy pojazdy serwisowe, wyposażone w niezbędne narzędzia do montażu instalacji gazowych i przeprowadzania serwisów w miejscu wskazanym przez klienta. Jest to szczególnie istotne dla posiadaczy aut ciężarowych.

Cały proces jest wyceniany indywidualnie, ponieważ koszt jest uzależniony od wielu czynników np. od wielkości silnika. Jednak niezależnie od marki, czy rozmiaru Waszego pojazdu, możecie liczyć na zauważalne oszczędności.Korzyści z zamontowanej instalacji LPG w silniku diesla.

Zamontowanie instalacji LPG w samochodzie z silnikiem diesla ma wiele korzyści. Przede wszystkim nie jest to skomplikowany proces, który nie ingeruje w konstrukcję jednostki napędowej. Zasilenie silnika tańszym LPG generuje duże oszczędności z każdym przejechanym kilometrem. Co więcej, znacząco wydłuża się zasięg dostępny do przejechania na jednym tankowaniu. W zauważalny sposób zmniejsza się ilość emitowanych szkodliwych gazów do atmosfery, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza. Istotnym czynnikiem jest też poprawa osiągów samochodu, który jest zasilany dodatkowo LPG. Zauważalny jest wzrost mocy, a także momentu obrotowego, dzięki czemu podróżowanie jest przyjemniejsze, a także pozwala na dokonywanie szybszych i bezpieczniejszych manewrów.

Jak wygląda montaż instalacji Diesel LPG?

Założenie instalacji LPG w aucie z silnikiem diesla nie stanowi dla nas wyzwania. Nasi pracownicy są przygotowani do tego, by przyjechać i zrobić to w miejscu, w którym zaparkowany jest Wasz pojazd. Przeróbka nie jest inwazyjna dla jednostki napędowej i polega na montażu reduktora, wtryskiwacza gazu, filtra, czujnika MAP, czujnika EGT, wlewu gazu, zbiornika i jednostki sterującej. Po zakończeniu instalacji dokonuje się kalibracji, która pozwala osiągnąć systemowi optymalne parametry pracy i maksymalne oszczędności. Jako jedna z nielicznych firm podczas systemu kalibracji ograniczamy elektronicznie dawkę diesla dzięki czemu użytkownik instalacji ma 100% pewność że jego jednostka napędowa nie zostanie przeciążona.

Gaz do Diesela Gdańsk trójmiasto – zapraszamy do kontaktu

Gaz do diesel Gdańsk Chełm - działanie

W systemie DUAL FUEL gaz LPG jest dodatkowo podawany do silnika pracującego na ON. Zastosowanie systemu DCogas Nevo Sky Diesel pozwala na zmniejszenie zużycia ON od 20 do 50 procent, przy podaniu w jego miejsce LPG (około 20 – 50 procent), który jest znacznie tańszy od oleju napędowego.

 

Rozwiązanie firmy Cogas nie wymaga ingerencji w dieslowski układ zasilania zarówno w część mechaniczną (wysokociśnieniową) jak i sterownik elektroniczny. W systemie DUAL FUEL gaz LPG jest dodatkowo podawany do silnika pracującego na ON. Podstawowa dawka oleju napędowego jest wtryskiwana do komór spalania silnika, zaś dodatkowa porcja gazu – do układu dolotowego. Jej zapłon inicjuje ulegająca samozapłonowi dawka oleju. Przy normalnej jeździe pojazdem zasilanym samym ON dawka paliwa jest regulowana poprzez nacisk na pedał przyspieszenia (gazu). Po wyposażeniu pojazdu w instalację w Cogas Nevo Sky Diesel system samoczynnie podaje do silnika dawkę gazu i ogranicza dawkę diesla. Dodanie LPG powoduje zwiększenie momentu obrotowego silnika, w wyniku czego określoną moc silnik z systemem Cogas Nevo Sky Diesel  .

System Cogas Nevo Sky Diesel nie podaje gazu na biegu jałowym, przy hamowaniu silnikiem oraz na wysokich obrotach.

W przypadku awarii którekolwiek z elementów systemu Cogas Nevo Sky Diesel lub po przekroczeniu granicznej temperatury gazów spalinowych w kolektorze wylotowym następuje automatyczne odcięcie dopływu gazu do silnika i przejście do zasilania wyłącznie olejem napędowym. Rozwiązanie to zapewnia całkowite bezpieczeństwo silnika oraz odporność na ewentualne awarie systemu.

Moc silnika wyposażonego w system Cogas Nevo Sky Diesel wzrasta o około 10-15% przy jednoczesnym wzroście momentu obrotowego nawet o 20%. W większości silników wzrost momentu obrotowego jest zauważalny szczególnie w zakresie niskich prędkości obrotowych silnika, czyli tam gdzie jest najbardziej pożądany. Pojazd ma wyraźnie lepsze przyspieszenie, a jazda jest bardziej elastyczna.

Wyniki te jednoznacznie potwierdzają opinie kierowców, obserwacje podczas jazd testowych oraz badania przeprowadzone na hamowni podwoziowej. Powyższy wykres to przykładowa, zmierzona na homologowanej hamowni podwoziowej, charakterystyka mocy oraz momentu obrotowego silnika ciągnika siodłowego DAF XF 105.460 z 2006 roku z przebiegiem 520 tys. km.

Silnik tego pojazdu zasilany wyłącznie ON osiąga moc 431 HP (deklarowana przez producenta moc katalogowa nowego pojazdu to 460 HP) oraz moment obrotowy ~2100 Nm. Po włączeniu systemu Cogas Nevo Sky Diesel moc silnika wzrosła do 491 HP (wzrost aż o 14%) zaś moment obrotowy do ~2320 Nm (wzrost o 10,5%). Co więcej, wraz ze wzrostem parametrów silnika znacząco spadło

Instalacja gazowa do diesla Gdańsk Chełm - Kwestie ekonomiczne

Instalacja LPG do silników Diesla rozwiązaniem na rosnące ceny paliw

Ceny paliw nieustannie rosną – w ciągu ostatnich 10 lat wzrosły o ponad 100% !

Drożeją surowce, podnoszone są podatki i akcyzy, wzrastają marże producentów paliw i ich pośredników. Z drugiej strony konkurencja na rynku transportowym zaostrza się, a klienci oczekują obniżania cen.

 

Wykres: Zmiana ceny ON na przestrzeni 10 lat.

Niestety, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie trend zmian cen paliw się zmienił.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z trudną sytuacją rynkową jest podnoszenie efektywności własnych usług oraz szukanie rozwiązań obniżających koszty, takich jak Cogas Nevo Sky Diesel.

 

Potencjał technologii Cogas Nevo Sky Diesel dostrzeżemy szczególnie wyraźnie, gdy uświadomimy sobie, że koszt paliwa stanowi obecnie nawet 40-45% ogółu kosztów ponoszonych przez przewoźników.

Jeżeli dzięki zastosowaniu technologii Cogas Nevo Sky Diesel obniżymy koszty paliwa o 10-20 % to przełoży się to na spadek całkowitych kosztów prowadzenia działalności o 5-10%. Czy to dużo?

Jeżeli przyjmiemy, że marża przewoźnika jest na poziomie 15-20% to okazuje się, że dzięki zastosowaniu Cogas Nevo Sky Diesel marża wzrasta nawet o 25%!  Wykres: Struktura kosztów typowej firmy transportowej

Przykładowa kalkulacja oszczędności dla samochodu ciężarowego MAN TGA 26.440, który podczas jazd testowych z ładunkiem spalał około 42 litrów ON na 100km. Silnik tego samochodu doskonale współpracuje z systemem Cogas Nevo Sky Diesel, który dzięki mieszance ON z LPG istotnie podnosi efektywność spalania dodatkowo obniżając zapotrzebowanie na paliwo.

Przyjmujemy ceny paliw z miesiąca sierpnia 2023:
cena 1 litr ON = 6,33 PLN i cena za 1 litr LPG = 2,83 PLN.

 

 

a/ konfiguracja seryjna

zużycie ON: 36l / 100 km
koszt 100 km: 36,2 x 6,33 PLN = 229,14 PLN

b/ system Cogas Nevo Sky Diesel

zużycie ON: 28l / 100 km
zużycie LPG: 10l / 100 km
koszt 100 km: 28 x 6,33 PLN + 10 x 2,83 PLN = 205,54 PLN

W efekcie dla testowego samochodu MAN TGA 26.440 uzyskano oszczędność na poziomie 23,6 pln / 100 km. Biorąc pod uwagę fakt, że samochody tej klasy zwykle przejeżdżają rocznie około 90-110 tysięcy km uzyskujemy oszczędność brutto na poziomie 28 000 PLN na rok!

Należy podkreślić tu fakt, że występują pewne różnice w efektywności spalania mieszanki paliw doprowadzanej systemem Cogas Nevo Sky Diesel  w zależności od producenta silnika, jego konstrukcji, pojemności oraz sposobu eksploatacji pojazdu.

Poniżej przedstawiamy zestawienie przykładowych oszczędności, które klienci Elpigaz uzyskali w swoich pojazdach eksploatowanych z różnym ładunkiem i w zróżnicowanych warunkach. Wszystkie pomiary spalania paliw zostały zweryfikowane komisyjnie.

Analizy oszczędności przeprowadzone na kilkudziesięciu pojazdach jednoznacznie wskazują, że im intensywniej pojazdy są eksploatowane, jeżdżą z większymi ładunkami i w trudniejszych warunkach (pokonywanie wzniesień, szybkie przejazdy, itp.) tym efektywność systemu  Cogas Nevo Sky Diesel  jest większa.

Diesel na gaz Gdańsk trójmiasto – SKA-TECH