logo
Miszewo, ul. Księdza Franciszka Okroya 22
poniedziałek – piątek 8.00-18.00, sobota 9.00-14.00
tel. 58 684 85 49,606 794 329, 503 448 695
e-mail:
 

 

WIEDZA O LPG - Publikacje


 
karty płatnicze

Skoda Auto wprowadza do masowej produkcji swój najpopularniejszy model , Skoda Octavia, w wersji zasilanej gazem LPG.

LPG jest przyjazną środowisku, ekonomiczną alternatywą tradycyjnych benzynowych silników i jednostek diesla. Zastosowanie napędu LPG przekłada się na wyraźne zmniejszenie kosztów eksploatacji auta, a także na obniżenie poziomu emisji CO2 do atmosfery.


1 2 3 

Nowa wersja Octavii LPG i Octavii Combi LPG bazuje na silniku 1.6 MPI. Spełniająca normę EU4 jednostka zapewnia moc 75 kW (102 KM) i spala zarówno benzynę bezołowiową, jak i LPG. Silnik zasilany bezołowiową benzyną dysponuje mocą 75 kW (102 KM) oraz 72 kW (98 KM), jeśli spala LPG. Zużycie paliwa wynosi 7,1 l/100 km, a LPG: 9,2 l/100 km. Emisja CO2 osiąga bardzo niewielki poziom: 149g/km dla LPG i 169g/km dla benzyny. Samochód dostępny jest z pięciobiegową przekładnią manualną.


4 5 6 

Zbiornik na LPG ma pojemność 44 litrów, znajduje się w otworze na koło zapasowe i jest wyposażony w elektromagnetyczny zawór bezpieczeństwa. Pojemność przestrzeni bagażowej wynosi 560 litrów w wersji liftback, a w wersji combi 580 litrów.

Instalacja, w którą wyposażono samochód umożliwia zarówno ręczną, jak i automatyczną zmianę trybu – z zasilania gazem na benzynę i odwrotnie. Praca silnika w obu trybach jest bardzo zbliżona, a ewentualna różnica w osiągach - niemal niezauważalna. Połączenie benzyny i LPG gwarantuje komfortową jazdę, niskie koszty eksploatacji i umożliwia podróżowanie na dłuższych dystansach.

Skoda Auto jest obecnie jedynym producentem na czeskim rynku, oferującym oryginalny system LPG w produkcji masowej. W Czechach model pojawi się już pod koniec września br. Źródło: Skoda Auto.

Zastanawiasz się nad instalacją LPG do swojej Skody?

Jeżeli interesuje Cię cena instalacji gazowej możesz stąd od razu przejść na stronę z formularzem i przesłać do nas zapytanie ZAMÓW AKTUALNĄ WYCENĘ !

Niezawodna jazda na gazie to zadanie do, którego jesteśmy doskonale przygotowani.

Jazda na gazie w porównaniu do jazdy na benzynie, zapewnia duże oszczędności. Oferta Auto Gaz-u w Miszewie, który jest autoryzowany zakład Elpigazu (vis a vis "Antyków) przy trasie Gdynia-Żukowo dostosowana jest do większości modeli Skody bez względu na pojemność i moc silnika. Spełnia wszystkie aktualne potrzeby i wymagania rynku motoryzacyjnego.

Zapraszam
mgr inż. Dariusz Wnuk