logo
Miszewo, ul. Księdza Franciszka Okroya 22
poniedziałek – piątek 8.00-18.00, sobota 9.00-14.00
tel. 58 684 85 49,606 794 329, 503 448 695
e-mail:
 

 

PORADY - warto wiedzieć


 
karty płatnicze
Jeździsz na LPG? Pamiętaj o benzynie!
Jeżdżąc na LPG powinniśmy pamiętać o benzynie. W większości samochodów, z elektronicznym wtryskiem benzyny, elementy układu benzynowego podczas pracy silnika na gazie działają tak, jakby silnik był zasilany benzyną. Nieczynne są jedynie wtryskiwacze. Podczas jazdy na LPG są one na stałe zamknięte. Uruchamianie silnika powinno zawsze odbywać się na benzynie.
Więcej >>>>>>

Jak dobrze wybrać samochodową instalację gazową?
Częstą opinią, jaką się słyszy na temat autogazu jest to, że się nie opłaca. Skąd wziął się tak nieprzychylny dla branży wizerunek? Jak to wszystko wygląda w rzeczywistości?
Więcej >>>>>>

Jak eksploatować samochód z instalacją gazową?
Normalnym jest, że kupując samochód na giełdzie, czy z auto handlu chcielibyśmy, aby sprawował się bez zarzutu. Przyznam się, że osobiście nie lubię gdy samochód nie osiąga pełnej mocy albo, gdy silnik nierównomiernie pracuje. W ogóle nie przepadam za naprawami- są czasochłonne i kosztowne. Z drugiej strony, pomimo takich niechęci i tak po zakupie używanego auta odwiedzamy mechanika żeby polepszyć osiągi, ...
Więcej >>>>>>

Kilometrówka dla samochodu z instalacją gazową.
Zaczynam prowadzić działalność gospodarczą. Do tego celu będę używała samochodu z instalacją gazową (auto jest zarejestrowane jako ciężarowe, pojemność 1.8 benzyna). Jak mam wyliczyć stawkę za kilometr w ewidencji przebiegu pojazdu? Czy mogę odliczyć VAT od faktury na gaz? Lepiej wciągnąć samochód do ewidencji środków trwałych czy dalej używać jako własny?
Więcej >>>>>>

Uruchamianie samochodu z instalacją gazową zimą.
Lubimy zimę, zwłaszcza, gdy jest niewielki mróz i wszystko pokryte jest bialutkim, świeżym puchem. Miło jest wówczas korzystać z życia uprawiając różne rodzaje zimowych sportów. Do zimy kierowca powinien się solidnie przygotować. Zaopatrzyć w odpowiednie skrobaczki i łopatkę do śniegu. Warto też wrzucić do bagażnika łańcuchy na koła.
Przygotowania wymaga także nasz samochód, ...
Więcej >>>>>>

Jak i gdzie uzyskać adnotację w dowodzie rejestracyjnym o zasilaniu LPG/CNG?
Po zamontowaniu instalacji gazowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami, należy w ciągu 30 dni od daty montażu uzyskać wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu o przystosowaniu do zasilania gazem
Więcej >>>>>>