Oferujemy profesjonalny Chiptuning aut osobowych i dostawczych . Wszystkie auta stroimy na profesjonalnej hamowni podwoziowej niemieckiej firmy Maha.

Chip Tuning jest to usługa polegająca na modyfikacji (optymalizacji) oprogramowania komputera silnika (ECU) w celu zwiększenia sprawności silnika, a co za tym idzie zwiększenia mocy i momentu obrotowego.

Producenci samochodów nie stroją indywidualnie każdego samochodu schodzącego z taśmy produkcyjnej, dlatego zostawiają zazwyczaj spory zapas wytrzymałościowy dla swoich silników. Dzięki temu jesteśmy w stanie, podchodząc indywidualnie do każdego modelu, bez zmniejszenia żywotności silnika znacząco zwiększyć jego moc.

 

Oferujemy dwa rodzaje modyfikacji:

  • Modyfikacja Eko – Nastawiona głownie na maksymalną oszczędność paliwa. W zależności od modelu i stylu jazdy kierowcy możemy zmniejszyć spalanie w granicach 0,5-1,5 l na 100 km w samochodach osobowych i dostawczych oraz od 1 l do nawet 5 l na 100 km w samochodach ciężarowych i ciągnikach rolniczych.
  • Modyfikacja Power – Najczęściej wybierana przez klientów. Nastawiona głównie na uzyskanie maksymalnej wydajności z silnika. Jesteśmy wstanie bezpiecznie podnieść moc i moment obrotowy nawet do 30%.

 

Jak to robimy:

1) Pierwszą operacją jaką wykonujemy jest diagnostyka pojazdu dzięki której możemy ocenić czy silnik jest w dobrym stanie technicznym oraz czy wszystkie czujniki i podzespoły działają prawidłowo.

2) Pierwszy pomiar na hamowni i diagnostyka auta (logowanie parametrów silnika).

3) Odczyt oryginalnego oprogramowania z komputera silnika (ECU).

4) Modyfikacja odczytanego oprogramowania (indywidualne strojenie) na podstawie wykresu z hamowni i logów.

5) Programowanie komputera silnika (ECU) przy użyciu zmodyfikowanego oprogramowania.

6) Pomiar na hamowni i weryfikacja osiągniętych przyrostów.

7) Ewentualna korekta oprogramowania, ponowne programowanie ECU i pomiar na hamowni.

 

Umów się na usługę już dziś. Czas wykonania usługi to około 3-4 godziny na miejscu.

Dla naszych klientów oferujemy bezpłatne auto zastępcze (wymagana wcześniejsza rezerwacja).

 

Co to jest Chiptuning

Przedstawiając problem w największym skrócie, możemy powiedzieć, że mianem „chiptuningu„, określa się elektroniczne zwiększenie mocy silnika samochodu. Jednak to może państwu niewiele mówić, dlatego warto przyjrzeć się temu pojęciu nieco dokładniej.

 

Sterownik silnika i jego znaczenie w chiptuningu

Każdy samochód benzynowy jest wyposażony w sterownik silnika. Urządzenie to jest w skrócie nazywane „ECU”. Dzięki niemu praca silnika jest stale monitorowana. Komputer odpowiada za pracę silnika w każdych warunkach, sterując dodatkowo zapłonem i paliwem. Producenci najczęściej przygotowują ECU w taki sposób, aby samochód służył klientowi przez jak najdłuższy czas. Niestety jest to często robione kosztem osiągów i mocy. Silnik z wgranymi przez producentów parametrami nie będzie rozwijał największej mocy. Podobnie sytuacja wygląda ze spalaniem silnika – z założenia powinien spalać jak najmniej. Może wydawać się to nieco zaskakujące, ale jeśli poznamy przyczynę problemu, wszelkie wątpliwości powinny zniknąć.

 

Dlaczego producenci nie wykorzystują potencjału silnika?

Wiele osób kupując samochód, nie zamierza o niego wystarczająco dbać. Większość z nich odwiedzi mechanika tylko wtedy, kiedy będzie to konieczne, bagatelizując po drodze wszystkie niepokojące sygnały. To jeden z powodów, przez który producenci samochodów obniżają osiągi silnika. Wtedy, nawet jeśli ktoś nie dba o swój pojazd, może użytkować go przez dłuższy czas, niż gdyby fabryka podkręciła osiągi do granic możliwości. Innym powodem, dla którego producenci pojazdów nie wykorzystują potencjałów wszystkich parametrów, jest pozostawienie możliwości ich wykorzystania przy nowszych modelach. Nie rzadko wiele zależy także od:

  • wyposażenia pojazdu,
  • wielkości pojazdu,
  • masy pojazdu.

Czym jest chiptuning i jak się go przeprowadza?

Jednak co z osobami, które dbają o silniki swoich samochodów z należytą starannością? Takie osoby mogą skorzystać właśnie z możliwości chiptuningu. Osoby, które znają się trochę na komputerach wiedzą, że chip to pojęcie bezpośrednio powiązane z tą branżą. Chip jest umieszczony w sterowniku silnika. Chiptuning umożliwia więc zmianę domyślnych parametrów zapisanych w komputerze danego silnika, na takie, które pozwolą osiągnąć np. wyższą moc.

Chiptuning w nowych samochodach wykonuje się wgrywając program do sterownika za pomocą interfejsów przez gniazdo diagnostyczne OBD (On – Board Diagnostics). W starszych pojazdach sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ trzeba wylutować i przeprogramować pamięć EPROM lub kość Flash sterownika. Jednak niezależnie od przypadku, wykonanie chiptuningu jest jak najbardziej możliwe i daje takie same efekty.

Wykonaniem chiptuningu powinny zajmować się osoby, które posiadają w tym fachu doświadczenie. Źle wykonany chiptuning, może skutkować znaczącym skróceniem żywotności danego silnika, nie wspominając już o lepszych efektach. Jeśli chiptuning zostanie wykonany poprawnie z testami na hamowni, można nie tylko poprawić moc silnika, ale także jego moment obrotowy. Sporym atutem jest również oszczędność na paliwie z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

GWARANCJA 2 LATA!!!
Każdy samochód strojony jest indywidualnie.